2 GECE 3 GÜN SAMOS’TA KURBAN BAYRAMI TATİLİ (23-25 AĞUSTOS)

Samos (Sisam), Kuşadası’nın tam karşısında yer alır. Beyaz badanalı, mavi pencereli evleri ile Yunan mimarisinin örneklerini görmek mümkündür. Aynı zamanda ünlü matematikçi Pisagor’un bir zamanlar yaşadığı kasabaya da ev sahipliği yapmaktadır. Kasabanın yukarısında bulunan kilise, eşsiz deniz manzarası ile birleşerek görenleri adeta büyülemektedir.

Pythagorion, Vathi, Kokkari, Monalites Köyü adanın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasındadır; ayrıca Samos ‘un kuzeyinde yer alan Karlovassi Bölgesi’ndeki Potami Şelalesi de görülmeye değer yerler arasındadır.Denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için; Mykali Beach, Posidonio Plajı, Kerveli Plajı, Klima Beach, Lemonakia Plajı önerebileceğimiz plajlardan bazılarıdır.  Adadaki tek kum plaj olma özelliğini taşıyan Psili Ammos da mavi suları ile sizi dinlendirebilecek bir noktadır.

Taze deniz ürünleri,mezeleri, kabak kızartması, -Tzaziki – cacığı, çoban salatasına benzeyen Greek salatası, ballı yoğurdu, -kaimak- dedikleri kaymaklı dondurmaları ile Türk mutfağını aratmayan Yunan lezzetlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bilgi İsteme Formu

1.Gün

Sabah 08:00’de Kuşadası Limanı’nda feribota biniş işlemleri için hazır olmanızı rica ederiz. Gümrük işlemlerinin ardından, 09:00’da hareket edecek olan feribot ile Samos’a (Sisam) doğru yola çıkıyoruz. 1 saat 15 dakika sürecek olan keyifli yolculuğun ardından Samos’a (Sisam) ulaşıyoruz. Pythagorion bölgesinde, eşsiz bir koya hakim olan otelimiz Glicorissa Beach’e yerleşiyoruz.

2.Gün

Otel’de alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Günün geri kalan kısmında denize girebilir veya araç kiralayarak adayı keşfe çıkabilirsiniz.

3. GÜN :

Kahvaltının ardından feribot kalkış saatine kadar serbest zaman. Dönüş feribotu Samos’tan 18.00’de hareket edecektir. Feribot kalkış saatinden 1 saat önce (17:00’de) biniş işlemleri için limanda hazır olmanızı rica ederiz. 1 saat 15 dakika sürecek olan feribot yolculuğumuzun ardından Kuşadası’na varış.

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

Kişi Başı
İki Kişilik Odada Başlangıç Fiyatı 119 €

Yorumlar

5.00 based on 1 Yorum
Temmuz 7, 2018

Nisan ayında sizin aracılığınız ile gittiğimiz Samos gezimizde Glicorisa Otelde konaklama yapmıştık. Kendine ait bir koyda bulunan plajı ve benim için en önemlisi temiz bir otel olması ile beklentimizin üzerinde bir memnuniyetle ayrılmıştık oradan. Kurban bayramın da tekrar gitmek istiyoruz. Mümkünse yine Glicorisa da konaklama yapmak üzere..Talebim için yardımlarınıza tekrar ihtiyacım olacak. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğim. Görüşmek üzere

Yorum Yaz

Değerlendirme