Hydrofoil nedir ?

Hydrofoil, normal feribotlara göre çok daha hızlı olan feribot çeşididir. Hydrofoiller araç taşımamaktadır.

Yunan Adaları'na günübirlik seyahatte vize uygulanıyor mu ?

Yunanistan günübirlik seyahat edilse bile T.C. vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Yeşil pasaport için ise 28.07.2010 tarihinden itibaren vize istenmemektedir. Ayrıca, günübirlik seyahatler için de Konut Fonu (15,-TL) yatırılacaktır.

Feribotlar hakkında genel bilgilendirme

Türkiye çıkışlı feribotlar genellikle araçsız olup; çıkış limanına bağlı olarak araçlı feribotlar da bulunmaktadır. Rezervasyonda verilen fiyatlar, koltuk fiyatı olup araç fiyatı için ayrıca sorgulama yapınız.

Feribot rezervasyonumu tekrar teyit ettirmeli miyim?

Evet, kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar teyit ettirmeniz önerilir. Bu durumda eğer feribot seferi iptal olursa bilgilendirileceksiniz ve bölgesel temsilcimiz ile görüşüp alternatif bir sefer aramak için zamanınız ve imkanınız olacaktır. Teyit ettirmeniz gereken telefon numarası Anker Turizm tarafından size sağlanan yolculuk belgesi üzerinde belirtilecektir.

Feribota binmek için ne zaman limanda bulunmalıyım?

Yunanistan-İtalya gibi uluslararası hatlar için, kalkıştan 2 saat önce limanda bulunulması önerilmektedir.
– Türkiye-Yunanistan arası uluslararası hatlarda ve Yunanistan iç hatlarında ise kalkıştan 1 saat öncesine kadar hazır bulunulması önerilmektedir.
– Bazı şirketler farklı kurallar çerçevesinde işleyebilir. Bu sebeple size rezervasyon karşılığı verilen gerçek biletlerin üzerinde belirtilen koşulları dikkatlice okumanızı öneririz.

Sistemde belirtilen feribot biletinin açıklaması nedir?

Web sitemizde belirtilen fiyatlar kişi başıdır. Rezervasyon esnasında liman vergisi ile ilgili bilgilendirmeleri görebilirsiniz.
Eğer Türkiye’den Yunanistan’a geçiyorsanız;
– Tek yön ve günübirlik biletler Yunanistan liman vergilerini içermez.
– Farklı gün dönüşlü biletlerde liman vergisi Yunanistan gümrük sahasındaki yetkili merciye ödenmelidir.
Yunan Adaları iç hatlarında liman vergisi yoktur.

Feribot biletlerinde satış fiyatlarımız ve bilet üzerindeki fiyatlar hizmet bedeli farkı alındığından dolayı aynı olmayabilir.

FERIBOT.NET' in sorumlulukları nelerdir?

FERIBOT.NET ve Feribot Şirketleri Sorumluluğu

a) Online rezervasyonları ve web sitesindeki bilgilerin doğruluğu takip etmek FERIBOT.NET sorumluluğundadır.
b) FERIBOT.NET ve feribot şirketi zorunlu durumlardan (liman-gümrük işlemleri, kötü hava koşulları, teknik arıza, grev gibi …) dolayı ortaya çıkabilecek gecikme, iptal gibi durumlardan sorumlu değildir.
c) FERIBOT.NET ’e bildirilen; herhangi bir zorunlu durum ortaya çıktığında veya son dakika tarife değişikliğinde, eğer yolcunun iletişim bilgileri mevcutsa FERIBOT.NET bildirim yapmak üzere ve alternatif tarih veya rota sunmak üzere yolcuyla irtibata geçecektir.
Bu değişiklikler ancak telefon veyahut e-mail ile mümkün olabilecektir ve kayıtlı on-line rezervasyon sistemi üzerinden mümkün olmayacaktır.
d) Zorunlu durumlar karşısında önerilen alternatifleri yolcu kabul etmediği takdirde – ancak – iadesi mümkündür.
e) İptal ve gecikmelerden kaynaklanabilecek herhangi bir ekstra harcama (yeme-içme, transfer, konaklama, uçak biletleri, bağlantılı feribot…gibi) ne FERIBOT.NET ne de feribot şirketlerinin sorumluluğundadır.
f) FERIBOT.NET ve feribot şirketi araçta, bagajda, veya feribotta kaybolan veya çalınan herhangi bir şey için sorumluluk taşımamaktadır.
g) FERIBOT.NET ve feribot şirketi gemiye biniş, yolculuk süresince ve gemiden iniş sırasında oluşabilecek herhangi bir kaza, kayıp veya hasardan sorumlu değildir. Yolcuların kesici, yanıcı, patlayıcı veya herhangi bir tehlikeli madde veya aleti gemide bulundurması kesinlikle yasaktır.
h) SONRA ÖDE olarak yapılmış opsiyonlu rezervasyonlar için UYARI: Bir feribot seçilen tarihte dolarsa kesin ödeme yapmış olan müşterilere öncelik tanılacaktır. Söz konusu feribot şirketi ek sefer koyarsa otomatik olarak telefon ve mail ile size ulaşılarak rezervasyonunuz o sefere aktarılacaktır.
ı) Tüm yolcuların pasaport ve vize işlemlerini kendilerinin yapması gerekmektedir. Yunanistan’a giriş için uygun vizesi olmayan yolcuların sorumluluğunu FERIBOT.NET kabul etmemektedir.