INCLUDING RHODES

Rhodes, the capital of the Dodecanese, is a very riche island : beaches of course, the picturesque antique and old town of Lindos, the “Old Town” or Templers’ castle, ports, forests, the Butterfly Valley… the nieghboring islands of Symi , Karpathos, Kos , Kalymnos …
If Rhodes is your destination, maybe you will find your holiday dream here. Worth to have a look !

Contact us for details

1.Gün

Sabah saat 07:30’da Kuşadası Limanı önünde check-in işlemleri ve pasaport kontrolü için rehberimiz ile buluşuyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra 09:00’da Samos’a (Sisam) doğru yola çıkıyoruz. 1 saat 15 dakika süren feribot yolculuğumuzun ardından Samos’a ulaşıyoruz.Turumuzun başlangıcında adanın ana şehri olan Vathy diğer bir adı ile Samos Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengarenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokaklarını, hediyelik eşya dükkanlarını,yerel kahvelerini, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonraki önemli duraklarımızdan biri de sıcacık atmosferi ile bir zamanların küçük balıkçı köyü olan Kokkari;ufacık kilisesi,birçok kafeterya ve öğle yemeği için restaurantları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız fevkalade harika bir yer.Burada küçücük renkli sokakların arasında dolaşmak,sevdikleriniz için birer hediyelik eşya almak için yeterli vaktiniz olacak.Ve en son durağımız ise her taşı ile tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan Pythagorion’u doyasıya gezebilirsiniz.Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır.Limandan aşağıya kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkanlarını dolaşıp alışveriş yapabilir,sahil boyunca sıralanmış restaurantlarda yunan mezelerinin,kurutularak ızgarada pişilmiş ahtapot ve taramanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın merkez şehri olan Vathi’ye dönüyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve bölgenin güzel bir tavernasına gidiyoruz.Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.

2.Gün

Kahvaltının ardından feribot kalkış saatine kadar serbest zaman. Dönüş feribotu 17:00’de hareket edecektir. Feribot kalkış saatinden 1 saat önce Samos Vathi Limanı’nda buluşup; pasaport kontrolünün ardından Kuşadası’na hareket edeceğiz. 1 saat 15 dakika süren feribot yolculuğunun ardından Kuşadası Limanı’na varış.

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

Notlar
Tur hareket tarihleri ;
30 Nisan
07 Mayıs / 21 Mayıs
04 Haziran / 25 Haziran
08 Ekim
Çocuk indirimleri : 0-5 yaş paket fiyatı 29.-Euro; 6-12 yaş çocuk paket fiyatı 49.-Euro’dur.
Tek kişi tur katılım ücreti ve 3.kişi farkı için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.
YUNAN GECESİ :Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili akşam yemeği; kişi başı 25.-Euro’dur.
Yunan Gecesi; 0-5 yaş ücretsiz , 6- 12 yaş 15.-Euro
Kişi Başı
İki Kişilik Odada

Başlangıç Fiyatı 59 € (271 TL)

TL fiyatlar Merkez Bankası döviz satış kuru baz alınarak hesaplanmıştır. Ödeme günündeki kura bağlı olarak TL fiyatlar değişebilir. Grup fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Dahil

1. Kuşadası – Samos – Kuşadası feribot bileti
2. Kuşadası-Samos liman vergileri
3. Samos Hotel’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
4. Samos adasında ilk gün Türkçe rehberli ada turu
5. Yurtdışı seyahat sigortası

Hariç

1. 15.-TL Yurtdışı çıkış harcı
2. Schengen vize başvuru bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
3. Öğlen yemeği, içecekler ve tüm diğer kişisel harcamalar
4. Ekstra Turlar
5. Yunanistan geceleme devlet vergisi gecelik odabaşına 1.50.-Euro
6. 65 yaş üzeri misafirlerimiz için 10.-Euro sur-prim alınacaktır.

Tour Reviews

5.00 based on 1 review

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating