İptal ve Kullanım Şartları

İptal ve Kullanım Şartları

A) Tarifeler sadece seçilen rotadaki deniz taşımacılığını içerir. Yiyecek ve içecekler dahil değildir. Liman vergilerinin dahil olup olmadığı her rota için rezervasyon aşamasında açıkça belirtilecektir.
B) “Gidiş-dönüş bilet” aynı gün içinde yapılan veya farklı günlerde gerçekleştirilen gidiş ve dönüş seyahatleri için kullanılır. Dönüş seyahati mutlaka tarihlendirilmelidir. 
C) Yunanistan iç hat ve Yunanistan-İtalya seferlerinde gidiş-dönüş indirimli bilet uygulaması sadece aynı anda rezervasyonu yapılan, aynı hat üzerinde ve aynı firma tarafından gerçekleştirilen gidiş ve dönüş seyahatleri için geçerlidir.
D) Eğer yolcu gidiş ve dönüş seyahatini farklı firmadan gidiş-dönüş bileti olarak rezervasyon yapmak isterse, iki ayrı tek yön rezervasyonu yapmak durumundadır.
E) Bebekler çoğu seferde ücretsiz seyahat eder veya sadece liman verigisini öder; mutlaka rezervasyon aşamasında belirtilmeli ve rezervasyon belgesinde bilgileri olmalıdır.
F) Ödemeler sadece kredi kartı ile (Visa veya Master) ve on-line kabul edilir.
G) Rezervasyonun yapıldığı tarih ile uluslararası seyahatin yapıldığı tarih arası 14 günden az ise, ödeme rezervasyonun yapıldığı anda tahsil edilir ve teyit edilmiş rezervasyon belgesi ödemenin onaylamasının ardından bastırılır.
H) Rezervasyonun yapıldığı tarih ile uluslararası seyahatin yapıldığı tarih arası 14 günden fazla ise, “sonra ödeme” seçeneği sunulacaktır, ön-rezervasyon belgesi sunulacak ve seyahat öncesi bir zamanda hatırlatma gönderilecektir.
Ön-rezervasyon belgesinde verilen tarihe kadar ödeme gerçekleşmediği durumlarda rezervasyon otomatik iptal olur. Verilen tarihe kadar yapılan ödemelerde ise teyitli rezervasyon belgesi gönderilecektir.
Araçlı rezervasyonlarda “ŞİMDİ ÖDE” seçeneği bulunmamaktadır. Feribot şirketinden müsaitlik alınıp; size onay e-maili gönderildikten sonra sisteme giriş yapıp, kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
I) Direkt ödemeli veya sonra ödemeli durumda, rezervasyon iptali verilen opsiyon tarihine kadar yapılabilecektir.
Bu opsiyon tarihi sonrasında iptaller mümkün olmayacaktır ve iptallerin iadeleri sadece zorunlu durumlar söz konusu olduğunda ve yolcu verilen alternatif tarih veya rotayı tercih etmediğinde FERIBOT.NET tarafından yapılacaktır.
İ) Son ödeme tarihleri/opsiyon tarihleri :
– Sonra ödemeli rezervasyonlar için : kalkıştan 14 gün öncesine kadar
– Sonra ödemeli rezervasyonların son ödeme tarihi sefer tarihinden 5 gün öncesine kadardır.(son ödeme tarihinden 2 gün önce yolcuya ödeme için hatırlatma mesajı gönderilir)
– Son ödeme tarihine kadar ödenmeyen rezervasyonlar sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
J) Ödenmiş bir rezervasyonun iptal/iade talebi durumunda :
– Biletler iptal edilemez; tarih değişikliği yapılabilir veya daha sonra kullanılmak üzere açığa alınabilir. Açığa alınan biletlerin geçerlilik tarihleri firmalar arasında değişikenlik göstermektedir. Açığa alma,seyahat tarihi değişikliği gibi taleplerinizde bizimle iletişime geçmenizi veya info@feribot.net adresine mail göndermenizi rica ederiz.
(+90 256 612 45 98)
K) Yolcu eğer rezervasyonu üzerinde değişiklik yapmak isterse, her firmanın rezervasyon kuralları farklı olduğu için bizimle iletişime geçmesini veya info@feribot.net adresine mail göndermesini rica ederiz.
L) “No-Show” adı verilen sefere katılmama ve seferi kaçırma durumunda veya çıkış harcının yatırılmamasından dolayı feribota binişin reddedilmesi durumunda iade mümkün olmayacaktır.