Genel Şartlar ve Kurallar

Genel Şartlar ve Kurallar

Feribota binme işlemleri
Yolcular feribot kalkışından en geç (1) saat önce ve aracıyla seyahat edecek yolcuların feribot kalkışından en geç (2) saat önce biniş işlemleri için limanda olmalıdır.

Rezervasyonlar
Biletler kesinlikle kişiseldir. Başkasına devredilemez ve kesilmiş olan biletin üzerinde yazan hat ve kategori için geçerlidir.

Bilet iptali
Biletler ofisimizden veya her gemi şirketinin kendi ofislerinden iptal edilebilir. Her feribot firmasının bilet değişiklik ve iptal kuralları birbirinden farklı olduğu için;bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.

Sefer Gecikmesi
Anker Turizm – Yunanistan Ticari Deniz Bakanlığı ve liman otoritelerinin emri veya force majör gibi durumlarin gerekliliği ile yolcuların güvenliğini etkileyebilecek hava şartlarından dolayı oluşabilecek sefer iptali, rota sapması veya değişikliği gibi durumlarda sorumluluk kabul etmez. Eğer force majör olarak adlandırılan durumlarda firma tam iade yapacağını taahhüt etse dahi Anker Turizm böyle bir sorumluluk altında değildir. Her feribot firmasının tarifeleri, ücretleri ve yolculuk koşulları değişebilir ve bu değişiklikler www.feribot.net sitemizde duyurulur. Yunanistan Ticari Deniz Bakanlığı onayı ile bileti kesilmiş olan bir seferin gemisini değiştirme hakkına sahiptir.

Yolcuların Isim Listesi
98/41 nolu Avrupa Birliği yönergesine göre, gemi firmaları güvenlik sebebiyle yolcu isim listelerinin kaydını tutmak durumundadır. Bu kayıtların tutulabilmesi için her bilet yolcu ismi ile aşağıdaki şekilde kesilmesi gerekmektedir:
–         Yolcunun soyadı ve isminin baş harfi
–         Cinsiyeti
–         Yaş durumu : Yetişkin, çocuk , bebek
–         Araç cinsi ve plaka numarası
Bunun yanı sıra, eğer ki yolcunun özel ilgi gerektiren bir durumu var ise şirketimiz rezervasyon aşamasında bilgilendirilmelidir. Gemide bilet kestirmek veya almak mümkün değildir ve kesinlikle yasaktır. Bu sebeple, çeşitli sebeplerden dolayı rezervasyon ve biletin kesilmesi gereken vakitlerde yapılmalıdır.

Ücretler / Indirimler
Ücretler seçilen rotadaki deniz yolculuğunu ve vergilerini içerir(sadece iç hatlar için). Yiyecekler ve içecekler ücrete dahil değildir.
Yolcular indirimlerden faydalanmak isterlerse rezervasyon esnasında bunu belirtmekle yükümlüdür ve gerek rezervasyon sırasında gerek check in sırasında gereken tüm belgelerini taşımakla yükümlüdür. Bilet kesildikten sonra fiyat farkları için herhangi bir iade yapılamaz.
Gruplar ,tırlar, otobüsler, römorkorlar, tekne romokörleri ve eskortsuz araçlar özel düzenlemeye tabi tutulurlar: info@feribot.net
Beş (5) yaşın altındaki çocuklar (bebekler) ücretsiz seyahat ederler ve sadece düzenli sefer yapan feribotlarda güverte kategorisinde seyahat ederler. Diğer kategoride seyahat eden çocuklar (örneğin kabinlerde) %50 oranında bir indirime tabi tutulurlar. High speed(Hızlı) gemilerin tüm kategorilerinde ücretsiz seyahat ederler.
Düzenli sefer yapan feribotlarda ve High Speed feribotlarda 5-10 yas arası çocuklar tüm kategorilerde %50 indirimden faydalanabilirler. Sadece Yunan Devlet okullarındaki öğrenciler, öğrenci indiriminden faydalanabilirler.

Gemi Güvenliği
Gemicilik şirketleri ve gemi firmaları seyahat süresince, yükleme veya boşaltma esnasında oluşabilecek kayıp, kaza ve zarardan sorumlu değildir.
Yolcuların gemiye ateşli silah, patlayıcı ,yanıcı ve tehlikeli maddeler alması kesinlikle yasaktır.
High Speed gemilerin güvenlik düzenlemelerine göre yolcuların geminin açık alanlarında herhangi bir yerinde seyahat etmeleri yasaktır.

Bagaj
Bagajlar araçların içine bırakabilir. Seyahat süresince garaj kapalı tutulduğundan ve geçiş yasak olduğundan dolayı yolculuk süresince lazım olabilecek özel eşyaları yolcuların yanlarına almaları önerilir. Gemicilik şirketleri kabinlerde, araçlarda veya yolculuk esnasında kayıp olan eşyalardan sorumlu değildir.

Evcil Hayvanlar
Evcil hayvanlar çoğunlukla ücretsiz seyahat ederler. Kabinlere veya yasama alanlarına sokulması yasaktır. Hayvan sahipleri onların temizliği ve beslenmelerinden sorumludur. Hayvan sahipleri gerekli seyahat ve sağlık belgelerini yanlarında bulundurmakla yükümlüdür.

Genel Bilgi
Yolcular liman, sağlık ve gümrük düzenlemelerine uymakla sorumludurlar.
Yolcular gemiye ait yolcu düzeni gibi konularda kaptanın ve tayfanın talimatlarına uymak zorundadırlar.
Gemide seyahat esnasında oluşabilecek şikayet ve isteklerini tayfa veya kaptan ile iletişime geçerek bildirmelidirler. Şikayet veya öneriler için seyahat sonrası ayrıca Anker Turizm ile de  info@feribot.net adresinden iletişim kurabilirler.
Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.
Gemi seyahatinde geçerli para birimi EURO’ dur.